Drielandentrein sluit aan op nachttrein naar Schiphol

2 april 2025

Reizigers van de laatste Drielandentrein vanuit Aachen Hbf. krijgen vanaf 11 april de mogelijkheid om via Sittard aan te sluiten op de nachttrein naar Schiphol. Deze verbinding, die in eerste instantie een jaar als proef wordt uitgevoerd, biedt een directe aansluiting voor reizigers die in de nacht van vrijdag op zaterdag willen doorreizen naar bijvoorbeeld Eindhoven, Den Bosch, Utrecht of Amsterdam. In een motie van Statenlid Leon Vaessen (D66) riepen Provinciale Staten unaniem op deze nachttrein zo snel mogelijk te realiseren.

Gedeputeerde Jasper Kuntzelaers (mobiliteit) van de Provincie Limburg: “Ik ben verheugd dat het mogelijk is om deze verbinding te realiseren. Deze nieuwe verbinding draagt bij aan het verbeteren van nachtelijke reismogelijkheden en het versterken van (inter)nationale verbindingen in onze provincie.

De nieuwe dienstregeling voorziet in een sneltrein zonder tussenstops vanuit Heerlen naar Sittard. Reizigers kunnen de Drielandentrein nemen die om 0.17 uur uit Aachen vertrekt en om 0.41 uur in Heerlen aankomt. Vervolgens rijdt de trein door naar Sittard, waar deze om 1.01 uur aankomt. De nachttrein naar Schiphol vertrekt vanuit Sittard om 1.11 uur, waarmee een comfortabele overstap tot stand komt.

Tickets zijn te boeken in de reisapp glimble of 9292.